III Miejsce na BAŁTYK CUP 2020 rocznika 2008 /2009

III MIEJSCE podopiecznych trenera Tomasza Rybaka w tym Ogólnopolskim Turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentował się zespół UKS GAP Bruskowo Wielkie w tym prestiżowym turnieju.

W pierwszym dniu rywalizacja grupowa toczyła się na trzech świetnie przygotowanych boiskach w Pobierowie. Nasi zawodnicy w grupie B uzyskali następujące wyniki, z:

MTS POGOŃ Świebodzin 0:1

AP ŁAGIEWNIKI 0:4

MKS CHEŁMSKO I 0:0

AP MIEROSZÓW 2:0

GKS GRUNWALD Gierzwałd 1:1.

Tym samym plasując się w grupie na miejscu III UKS GAP awansuje do grupy mistrzowskiej w której rywalizacja o najwyższe miejsca rozgrywała się w dniu następnym. Grupę B wygrywa późniejszy triumfator turnieju z Świebodzina, a z miejsca II zespół z Łagiewnik. Rozgrywki grupowe trwały 2x10 minut.

W fazie finałowej podopieczni trenera T. Rybaka spotykają się w 1/4 finału z GÓRNIK Wałbrzych i po bramce Dacjana Staranowicza wygrywają 1:0.

W 1/2 finału ponownie w turnieju spotykamy się z drużyną POGOŃ Świebodzin i tu ulegamy 1:3. W meczu o III miejsce w turnieju spotykamy się ponownie z AP ORLIKI Łagiewniki i tu pada remis 2:2, w rzutach karnych wygrywamy 3:2 po świetnych strzałach naszych napastników i rewelacyjnych paradach naszego golkipera Huberta Wolak. Cała drużyna zasłużyła na pochwały i gratulacje, które przekazał niezwłocznie na spotkaniu po turnieju Prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie Andrzej Staszewski.

Klasyfikacja końcowa grupy mistrzowskiej :

1. MTS POGOŃ Świebodzin

2. MUKS CWZS ZAWISZA Bydgoszcz

3. UKS GAP Bruskowo Wielkie

4. AP ORLIKI Łagiewniki II

5. FS POGOŃ Szczecin

6. GÓRNIK Wałbrzych

7. GKS GRUNWALD Gierzwałd

8.AP ORLIKI I Łagiewniki

Serdeczne podziękowania dla firmy ALBATROS z Ustki za komfortowe i bezpieczne warunki podróży, UG Słupsk za wsparcie, a restauracji Bistro de Mar ze Słupska za zaangażowanie się w życie UKS GAP.

A już niebawem turniej ogólnopolski rozgrywany w Mrągowie MAZURY CUP 2020.