IX Kolejka SKO Junior C2: Wynik lepszy niż gra.

W niedzielę ( 24.10) na boisku w Bruskowie Wielkim w ramach IX Kolejki SKO Junior C2, gospodarze UKS GAP Bruskowo Wielkie podejmowali drużynę LKS Czarni Czarne. Patrząc na układ w tabeli rozgrywek, to drużyna gospodarzy była faworytem w tym spotkaniu i to właśnie ona od pierwszego gwizdka sędziego dyktowała warunki na boisku, choć w ich grę wkradało się dużo błędów, szczególnie przy rozegraniu piłki w bezpośrednim obrębie pola karnego zespołu przeciwnika. Pomimo wielu akcji bramkowych, to dopiero w 19 min. gracze z Bruskowa wychodzą na prowadzenie w tym meczu. Fatalny błąd golkipera zespołu gości w rozegraniu piłki we własnym polu karnym, wykorzystuje Ł. Brzoska. W 29 min. ten sam zawodnik po składnej wymianie dwójkowej w środkowej części 16 metra pola karnego z D. Staranowiczem, podwyższa wynik meczu na 2:0. Trzeba dodać, iż do tego momentu, gracze gospodarzy zmarnowali, co najmniej trzy100% sytuacje bramkowe. Wynik w I połowie już nie uległ zmianie. Druga odsłona spotkania rozpoczyna się od składnej akcji gospodarzy i pięknym uderzeniem z 16 metra, a na listę strzelców w 43 min. wpisuje się D. Staranowicz, podwyższając wynik meczu na 3:0. Trener zespołu Akademii Piłkarskiej z Bruskowa Wlk. dokonuje rotacyjnych zmian w zespole, które powodują, iż zespół z Czarnego przeprowadził kilka groźnych sytuacji bramkowych a kiedy wydawało się, że wynik meczu jest już ustalony, fatalny błąd popełnia golkiper drużyny gospodarzy A. Gawrych, któremu futbolówka po uderzeniu z rzutu wolnego wypada z rąk a z najbliższej odległości w 78 min. jedyną w tym meczu bramkę dla drużyny gości strzela D. Sobiegraj, jednocześnie ustalając wynik końcowy spotkania na 3:1.

UKS GAP Bruskowo Wielkie – LKS Czarni Czarne 3:1 ( 2:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 19’ Ł. Brzoska, 2:0 29’ Ł. Brzoska, 3:0 43’ D. Staranowicz, 3:1 78’ D. Sobiegraj.

Skład Bruskowa Wlk.: H. Wolak – A. Gawrych, M. Ringwelski, K. Majewski, O. Gnich, B. Jezierski, N. Giszka, B. Karbowiak, K. Orynicz, F. Kowalski, Ł. Brzoska, D. staranowicz, A. Segeń, Sz. Szymański, P. Kromp, B. Gołębiowski.

Skład Czarni Czarne: B. Margolt, T. Łyczywek, M. Rohde, D. Sobiegraj, D. Sobótka, P. Kulpita, J. Margolt, J. Karmański, G. Kóska, B. Szczepański, M. Prusek, T. Kopot, K. Śledź, B. Wojda, Sz. Przygucki, W. Szporowski, J. Birosz

Obecna kolejka ligowa kończy rywalizację rundy jesiennej sezonu 2021/2022, jednakże zespół UKS GAP Bruskowo Wielkie ma jeszcze do rozegrania 2 zaległe spotkania. 30.10. o godz. 11:00 na boisku w Bruskowie Wlk. zagrają z Pogonią Lębork i 6.11. meczem wyjazdowym z Doliną Gałęźnią Wielka zakończą obecną rundę rozgrywkową.