UKS GAP Bruskowo Wielkie na Turnieju Smoka w Krakowie

UKS GAP Bruskowo Wielkie rocznik 2008 wybrał się w daleką podróż do Krakowa, aby w dniach 6-7 lutego, wziąć udział w Turnieju Smoka. Zespoły biorące udział w Turnieju podzielone zostały na 2 grupy. Zespół z Bruskowa Wielkiego został przydzielony do grupy A. Rozgrywki grupowe rozpoczęły się od 7:45 i na żywo można było je oglądać na portalu YouTube .Wszystkie mecze I dnia turnieju można oglądnąć jeszcze raz pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=P4R-TpszoyE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2a7VgnO5Nnd2Nu5bnGjIAKK4J3Lc-QwQsM5ngUkQyBJrbhs5vjIRnmQXg

Wyniki grupa A:

MKS Cracovia Biała : Progres Kraków – 1:0

Piast Łapanów : Królewscy Płock – 2:2

APMK Akademia Piłkarska II : UKS GAP Bruskowo Wielkie – 2:1

MKS Cracovia Biała : Królewscy Płock – 1:1

UKS GAP Bruskowo Wielkie : Progres Kraków – 0:7

Piast Łapanów : APMK Akademia Piłkarska II – 0:4

MKS Cracovia Biała : UKS GAP Bruskowo Wielkie – 1:0

APMK Akademia Piłkarska II : Królewscy Płock – 1:2

Piast Łapanów : Progres Kraków – 0:7

MKS Cracovia Biała : APMK Akademia Piłkarska II – 0:1

Piast Łapanów : UKS GAP Bruskowo Wielkie – 0:1

Progres Kraków : Królewscy Płock – 2:0

MKS Cracovia Biała : Piast Łapanów – 3:0

Progres Kraków : APMK Akademia Piłkarska II – 0:0

UKS GAP Bruskowo Wielkie : Królewscy Płock – 1:1

O miejscach 1-3 musiała zadecydować tzw. mała tabela

Tabela Grupa A:

1. APMK Akademia Piłkarska II – 10 pkt
  2. MKS Cracovia Biała – 10 pkt
  3. Progres Kraków – 10 pkt (br. 16:1 )
  4. Królewscy Płock – 6 pkt
  5. UKS GAP Bruskowo Wielkie – 4 pkt
  6. Piast Łapanów – 1 pkt

Grupa B swoje zmagania rozpoczęła od godz. 14:23, przedstawiamy końcową tabelę.

Tabela Grupa B:

1. MKS Cracovia Czerwona – 15 pkt
  2. MOSiR Bochnia – 12 pkt.
  3. KS Zakopane – 9 pkt
  4. APMK Akademia Piłkarska I – 4 pkt ( br. 9-12 )
  5. AP Champions Miechów – 4 pkt ( br. 8-20 )
  6. LKS Orzeł Iwanowice – 0 pkt

W niedzielę dalszy ciąg rozgrywek. Zespoły z grupy A i B które zdobyły miejsca 1-3 rywalizować będą w grupie Ligi Mistrzów. Natomiast zespoły z obu grup z miejsc 4-6 rywalizują w osobnej grupie. W niedzielny poranek od godz. 7:45 zaczyna grupa zespołów z miejsc 4-6.tzw. Liga Europy.

Oprócz zmagań Turniejowych, Zarząd Klubu z Bruskowo Wielkiego, zorganizował dla swoich podopiecznych wiele atrakcji. Dzień przed rozgrywkami udali się do Zakopanego, gdzie mogli podziwiać arenę zmagań naszych skoczków narciarskich na Wielkiej Krokwi i podziwiać zimową stolicę Polski. Po Turnieju organizatorzy zaprosili na zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Prosto z Krakowa kilka słów o Turnieju otrzymaliśmy od Prezesa UKS GAP Bruskowo Wielkie, Andrzeja Staszewskiego: ,, Największe wrażenie zrobiła sama wielkość hali sportowej, rozmiarami pola do gry większą od ORLIKA. Poziom sportowy pierwszej czwórki z grupy A - MEGA. Dla naszej ekipy bardzo pożyteczny turniej pod wieloma względami. Ci którzy będą chcieli rozwijać się w uprawianiu piłki nożnej zobaczyli dzisiaj wszystko. Łącznie z poziomem sędziowania, organizacyjnym, mentalnym, wychowawczym, kulturalnym i bytowym."

Niedziela ( 07.02 ) drugi dzień Turnieju

7:45 to godzina rozpoczęcia rozgrywek w Grupie Ligi Europy w której wystąpił nasz zespół z Bruskowa Wielkiego. Podopieczni T. Rybaka rozpoczęli mecze grupowe od dwóch porażek, ale kolejne 2 mecze kończymy z kompletem punktów i w ostatnim spotkaniu grupowym doznajemy porażki. Ostatecznie Grupę Ligi Europy kończymy na 3 miejscu, co przełożyło się na 9 miejsce w Turniej Smoka.

Wyniki naszego zespołu w Grupie Ligi Europy:

Królewscy Płock – UKS GAP Bruskowo Wielkie 5:0

UKS GAP Bruskowo Wielkie - AP Champions Miechów 0:2

Piast Łapanów – UKS GAP Bruskowo Wielkie 0:5

LKS Orzeł Iwanowice - UKS GAP Bruskowo Wielkie 1:8

UKS GAP Bruskowo Wielkie - APMK A. Piłkarska I 1:3

Skład UKS Bruskowo Wielkie: Trener – Tomasz Rybak

H. Wolak, P. Kromp, M. Ringwelski, F. Piechowski, M. Gałek, D. Staranowicz, F. Kowalski, K. Majewski, O. Gnich, I. Nowakowski, Sz. Szymański, N. Giszka, F. Paradowski.

Grupę Ligi Europy wygrała drużyna Królewscy Płock przed zespołem AP Champions Miechów

Najlepszym bramkarzem Grupy Ligi Europy został golkiper z UKS GAP Bruskowo Wielkie - H. Wolak

Podsumowując, dla podopiecznych T. Rybaka, konfrontacja z zespołami z innego regionu Polski, wiele na pewno nauczyła. Zebrane doświadczenie może procentować w dalszy okresie procesu szkolenia. Młodzi piłkarze z Bruskowa Wielkiego bardzo dobrze zaprezentowali nasz region piłkarski, choć zapewne sami zauważyli, że przed nimi jeszcze dużo pracy i które elementy kunsztu piłkarskiego należy poprawić. Wielkie podziękowania należą się także dla Prezesa Andrzeja Staszewskiego, za organizację całego pobyty naszego zespołu.

W Grupie Ligi Mistrzów rozgrywki wygrywa – MKS Cracovia Czerwona i zarazem jest zwycięzcą Turnieju Smoka. Na drugim miejscu AS Progres Kraków, a na ostatnim miejscu podium APMK Akademia Piłkarska II

Gratulujemy zwycięzcom, ale podziękowania należą się dla wszystkich zespołów występujących w tym Turnieju. Szczególne podziękowania dla Organizatorów Turnieju za perfekcyjne przeprowadzenie zawodów .

Przypominamy, że dzisiejsze zmagania turniejowe można oglądać pod linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=B7Gf7H5nPL0