IV Kolejka Junior C2: Pierwsze punkty ligowe.

W sobotę ( 18.09.) na boisku w Debrznie w ramach IV Kolejki Ligowej Junior C2, gospodarze MKS Debrzno podejmował drużynę UKS GAP Bruskowo Wielkie. Faworytem tego meczu byli gospodarze, ale gracze z Bruskowa pokazali, że można teoretycznym faworytom urwać punkty. Początek meczu to lekka przewaga UKS- u, ale to pierwszą bramkę zdobywa zespół z Debrzna. W 12 min. E. Paczkowski wykorzystuje złe ustawienie dwóch środkowych obrońców i nie daje szans na obronę bramkarzowi gości w sytuacji sam na sam. W dalszej części spotkania uwidacznia się przewaga drużyny z Bruskowa. Co chwilę oglądamy akcje to lewym, a to prawym skrzydłem, ale brakowało precyzji przy uderzeniach futbolówki na bramkę gospodarzy. Jak nie skrzydła to środkową częścią boiska, Ł. Brzoska zainicjował składną akcję i ostatecznie podaje piłkę do wychodzącego na czystą pozycję N. Giszkę, który strzela gola dającego wyrównanie wyniku w tym meczu. 6 min. później jest już 2:1 dla zespołu z Bruskowa Wlk. Tym razem błędne ustawienie linii defensywnej gospodarzy wykorzystuje D. Staranowicz, który nie marnuje szansy będąc w sytuacji sam na sam, jednocześnie ustalając wynik do przerwy. Wyśmienicie rozpoczyna się druga odsłona meczu dla zespołu gości. Już w 44 min. za sprawą D. Staranowicza i jego precyzyjnym strzale zza linii 16 metra, podwyższa prowadzenie swojego zespołu na 3:1. Ten gol chyba podrażnił ambicje drużyny z Debrzna, bo to oni zaczęli dominować na boisku. Przeprowadzali akcję za akcją, kończąc niezwykle kąśliwymi strzałami na bramkę, ale tutaj swoją wysoką dyspozycję w meczu pokazywał golkiper z Bruskowa H. Wolak. Niestety, ale ta ambitna walka aby poprawić niekorzystny wynik meczu zbiera żniwa i w 57 min. z zamieszania w polu karnym gości korzysta A. Sadowski, który strzela gola kontaktowego. Do ostatniego gwizdka sędziego, zespół z Bruskowa bronił wyniku, a gracze z Debrzna nie wychodząc już z połowy drużyny gości dążyli do bramki dającej wyrównanie wyniku tego meczu. Ostatecznie komplet punktów pojechał do Bruskowa Wlk. Mecz był naprawdę emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego.

MKS Debrzno – UKS GAP Bruskowo Wielkie 2:3 ( 1:2 )

Strzelcy bramek: 1:0 12’ E. Paczkowski, 1:1 20’ N. Giszka, 1:2 27’ D. Staranowicz, 1:3 44’ D. Staranowicz, 2:3 57’ A. Sadowski.

Skład Bruskowa Wlk.: H. Wolak – A. Gawrych, P. Kromp, M. Ringwelski, K. Majewski, B. Jezierski, N. Giszka, B. Karbowiak, K. Orynicz, Sz. Szymański, A. Dusza, Ł. Brzoska, D. Staranowicz, A. Segeń, B. Gołębiowski.