II Kolejka Słupsk Junior C2: Wysoka porażka UKS GAP Bruskowo Wielkie

W II Kolejce Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C2, KS Gryf Słupsk podejmował beniaminka ligowego UKS GAP Bruskowo Wielkie. Dla zespołu z Bruskowa było to pierwsze starcie ligowe w tym sezonie ze względu na przełożenie terminu spotkania z I kolejki. W mecz lepiej weszli gracze gospodarzy którzy już w 2 min. objęli prowadzenie po składnej akcji lewym skrzydłem. Podanie wzdłuż 16 metra pola karnego wykorzystuje M. Kiernicki, który strzałem po dłuższym rogu bramki pokonuje golkipera gości. Ten sam zawodnik w 16 min. po podaniu od swojej linii obronnej za linię obrony podwyższa wynik na 2:0, choć sędzia meczu nie zauważył ewidentnego spalonego. Minutę później jest już 3:0. Ponownie na lewym skrzydle nie dają rady obrońcy z Bruskowa zapobiec dośrodkowaniu na 5 metr pola karnego, a sytuację wykorzystuje strzelając hat tricka M. Kiernicki. W 20 min. pierwszego gola strzelają gracze z Bruskowa. D. Staranowicz z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne Gryfitów, K. Majewski zgrywa do O. Gnicha, który precyzyjnym strzałem pokonuje golkipera gospodarzy. Uskrzydleni zdobyczą bramkową gracze UKS-u w 26 min. doprowadzają do strzelenia bramki kontaktowej. Błąd w szeregach linii defensywnej Gryfa wykorzystuje D. Staranowicz który z 5 metra pakuje piłkę do siatki bramki gospodarzy. Tym razem strzelenie bramki kontaktowej negatywnie wpłynęła na koncentrację w szeregach zespołu z Bruskowa, który skoncentrowany na wyrównanie wyniku spotkania, popełnia błędy w defensywie które mocno odbiły się w dalszej części meczu. W 26 min. W. Stadnicki wykorzystuje sytuacje sam na sam, a w 34 min. bramkarz Bruskowa Wlk. w sobie tylko znany sposób przepuszcza piłkę zagraną po linii kończącej boisko przez K. Szumko. Pierwsza odsłona meczu kończy się wynikiem 5:2. II połowa meczu miała dziwny przebieg. Zdecydowana lepsza gra drużyny z UKS GAP, ale gole padały dla zespołu gospodarzy. Podobnie jak w I połowie, akcja lewym skrzydłem, piłka po ziemi w pole karne którą obrońca gospodarzy B. Gołębiowski wybija na 16 metr wprost pod nogi I. Kszeszowskiego, który popisuje się precyzyjnym strzałem tuż przy słupku bramki strzeżonej przez H. Wolaka podwyższając wynik na 6:2. W 57 min. jest już 7:2 po pięknym rajdzie prawym skrzydłem i dograniem piłki w pole karne do nadbiegającego F. Zawistowskiego. Pomimo tak wysokiego i niekorzystnego wyniku, gracze z Bruskowa konsekwentnie dążyli do strzelenia kolejnej bramki dla swojego zespołu, bo trzeba przyznać, że wynik wcale nie odzwierciedlał ich postawy na boisku. Udaje to się w 63 min. Po sprytnym rozegraniu rzutu roznego, K. Majewski odgrywa futbolówkę na 16 metr do D. Staranowicza, a ten pięknym strzałem pokonuje golkipera Gryfa. W 66 min. po strzale K. Szumko z rzutu wolnego wykonywanego z odległości 16 metra podwyższa wynik spotkania na 8:3. Piłkarze gości mieli jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale na przeszkodzie stanęła dyspozycja strzelecka. Wynik meczu w 76 min. ustalił po sytuacji sam na sam strzelając swoją czwartą bramkę M. Kiernicki, ustalając wynik końcowy meczu na 9:3. O meczu wypowiedział się Szkoleniowiec zespołu gości K. Waszkiewicz: ,,Wysoka porażka na pewno boli, ale jesteśmy zespołem który trenuje ze sobą dopiero od miesiąca i na pewno potrzeba jeszcze dużo czasu, aby poprawić wiele elementów naszej gry. Każda porażka powinna uczyć i tak do tego podchodzę. Wierzę w moich podopiecznych i wiem, że jeżeli będą pracować jak do tej pory to na lepsze efekty naszej gry długo nie będzie trzeba czekać. ‘’.

KS Gryf Słupsk – UKS GAP Bruskowo Wielkie 9:3 (5:2)

Strzelcy bramek: 1:0 2’ M. Kiernicki, 2:0 16’ M. Kiernicki, 3:0 17’ M. Kiernicki, 3:1 20’ O. Gnich, 3:2 26’ D. Staranowicz, 4:2 30’ W. Stadnicki, 5:2 34’ K. Szumko, 6:2 48’ I. Kszeszowski, 7:2 57’ F. Zawistowski, 7:3 63’ D. Staranowicz, 8:3 66’ K. Szumko, 9:3 76’ M. Kiernicki.

Skład Bruskowa: H. Wolak, J. Śmiechura, A. Gawrych, F. Kowalski, M. Ringwelski, B. Gołębiowski, K. Majewski, N. Giszka, O. Gnich, K. Orynicz, A. Dusza, Ł. Brzoska, D. Staranowicz, Sz. Szymański, A. Segeń, B. Jezierski.

Kolejny mecz młodych piłkarzy z Bruskowa zostanie rozegrany na boisku w Pęplinie w czwartek ( 09.09) o godz. 17:00 w ramach zaległego meczu z I Kolejki z zespołem Grasz Dwumiastko Ustka.