ENERGA Gryf I Słupsk zwyciężą w V Turnieju BURSZTYN CUP 2020 Junior F1 rocznik 2012 i młodsi.

W niedzielę 06.12.2020 r., na Hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach w V Turnieju BURSZTYN CUP 2020 rywalizowali młodzi piłkarze w kategorii wiekowej Junior F1 rocznik 2012 i młodsi.

W turnieju udział wzięło 9 drużyn ( 10 drużyna pomimo zapowiedzi nie dojechała). Dziewięć drużyn podzielonych zostało na dwie grupy : A 5 drużyn i B 4 drużyny.

Tabela grupy A:

1. ENERGA GRYF I Słupsk

2. UKS SPARTA SYCEWICE

3. FUTBOLAKI II Słupsk

4. SALOS Słupsk

5. UKS GAP Bruskowo Wlk.

Tabela grupy B :

1. FUTBOLAKI I Słupsk

2. UKS ORLIKI Kończewo

3. ENERGA GRYF II Słupsk

4. LUKS ŻELKI Żelkowo

W meczu finałowym spotkały się :

ENERGA GRYF I Słupsk i FUTBOLAKI I Słupsk. Po wyrównanym i emocjonującym meczu padł wynik 2:2, w serii rzutów karnych lepsi byli młodzi gracze z Gryfa Słupsk wygrywając 2:1.

W meczu o trzecie miejsce zagrały:

UKS ORLIKI Kończewo i UKS SPARTA Sycewice w derbach gminy Kobylnica padł wynik 1:0 dla Kończewa.

Aby wyłonić zdobywcę miejsca piątego zagrano mecz i rewanż pomiędzy drużynami FUTBOLAKI II Słupsk i ENERGA GRYF II Słupsk.

W obu spotkaniach lepsi okazali się zawodnicy trenerów Miastkowskiego i Karola Kublik uzyskując wyniki 3:0 i 4:1.

W spotkaniach o miejsca 7-9 trzy drużyny rozegrały pomiędzy sobą mini turniej. I tu najlepsi byli młodzi Salezjanie,, miejsce ósme dla UKS GAP Bruskowo Wielkie,, a pozycja dziewiąta dla LUKS ŻELKI Żelkowo. Zauważyć należy że w drużynie z Żelkowa było kilka dziewczynek.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Krzysztof Nitka z FUTBOLAKI II Słupsk który zdobył 7 bramek.

Najlepszy bramkarz to Igor Kozłowicz z AP ENERGA GRYF I Słupsk,

Za Najlepszego zawodnika Turnieju uznano Kacpra Kublika z FUTBOLAKI I Słupsk.

W turnieju strzelono 64 bramki w 25 meczach. Na parkiecie wystąpiło 95 zawodniczek i zawodników.

Serdeczne podziękowania dla firmy LUPIO wentylacje z Krakowa, Wójt Gminy Słupsk, Pom. ZPN w Gdańsku, LZS Gdańsk. Serdecznie dziękuję Panu Mariuszowi Surowiec za udostępnienie zdjęć. Relacja również na GP24.

Prezes i Organizator Turnieju Andrzej Staszewski:,, Turniej pełen emocji, radości i łez... No i super pokaz Dawida Krzyżowskiego. Dla takich chwil warto to wszystko robić. No i uśmiech i zdziwienie na twarzach dzieci, jakby pytały "jak Pan to zrobił". Dawid Krzyżowski człowiek który bez słów wprawił dzieci w stan osłupienia.”

A już w dniach 12 i 13 grudnia 2020 ostatnie dwa turnieje. Informacje wkrótce.