V Kolejka Junior C2: Komplet punktów dla UKS GAP Bruskowo Wielkie.

W niedzielę w słoneczne popołudnie w ramach V Kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C2, na własnym boisku UKS GAP Bruskowo Wielkie podejmował drużynę LUKS Żelki Żelkowo. Od pierwszego gwizdka sędziego można było zauważyć, że to zespół gospodarzy będzie kontrolował przebieg spotkania. Już w 3 min. gracze z Bruskowa Wlk. wychodzą na prowadzenie. Szczęśliwym strzelcem gola jest N. Giszka, który otrzymał prostopadłe podanie od B. Jezierskiego i po przebiegnięciu kilkunastu metrów nie pozostawił żadnych szans golkiperowi zespołu gości, pakując piłkę do siatki. W 28 min. N. Giszka po raz drugi wpisuje się na listę strzelców, który tym razem zostaje obsłużony przez M. Ringwelskiego, który wyłożył futbolówkę koledze zagrywając ją wzdłuż linii 5 metra pola bramkowego. Dwubramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza odsłona meczu, choć trzeba zaznaczyć, że gracze z Bruskowa powinni tą połowę kończyć z większą zdobyczą bramkową. Swoje 100% sytuacje tylko w sobie znany sposób marnują miedzy innymi: Ł. Brzoska, Sz. Szymański, D. Staranowicz, a więcej precyzji zabrakło przy strzałach B. Karbowiaka czy O. Gnicha. II Połowa spotkania miała podobną scenariusz. Drużyna gospodarzy marnowała kolejne sytuacje bramkowe, a zespół gości coraz śmielej poczynał sobie na boisku, doprowadzając do groźnych dla gospodarzy sytuacji bramkowych. Kiedy wydawało się, że pierwsza bramka dla graczy z Żelkowa to kwestia czasu, to ostateczny cios wyprowadzają zespół gospodarzy. K. Orynicz zagrywa wchodzącego w pole karne B. Jezierskiego, a ten będąc już sam na sam z bramkarzem w 68 min. ustala wynik meczu na 3:0. Kilka słów komentarza po meczu udzielił asystent I Trenera B. Ringwelski: ,, Wynik jak najbardziej cieszy, ale nie można marnować 100% sytuacji strzeleckich. Pomimo wygranej, mecz nie należał do najbardziej udanych i jest wiele elementów gry do poprawy, które w tym spotkaniu nie zostały w pełni zrealizowane. Czeka Nas dużo pracy, ale dzisiaj trzeba pogratulować zespołowi za zasłużony komplet punktów.”

UKS GAP Bruskowo Wielkie – LUKS Żelki Żelkowo 3:0 ( 2:0 )

Strzelcy bramek: 1:0 3’ N. Giszka; 2:0 28’ N. Giszka, 3:0 68’ Ł. Brzoska.

Skład Bruskowa Wlk.: H. Wolak, M. Ringwelski, O. Gnich, K. Majewski, B. Jezierski, N. Giszka, B. Karbowiak, K. Orynicz, P. Kromp, Ł. Brzoska, D. Staranowicz, Sz. Szymański, B. Gołębiowski, A. Gawrych.