VIII Kolejka Junior C2: Lider za mocny.

W sobotę ( 16.10.2021r.) w ramach VIII kolejki Słupskiej Klasy Okręgowej Junior C2, zespół UKS GAP Bruskowo Wielkie wyjechał na mecz z obecnym Liderem rozgrywek MKS Chojniczanką 1930 Chojnice. Drużyna gospodarzy jak na razie nie przegrała jeszcze żadnego meczu i była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Podopieczni T. Rybaka i K. Waszkiewicza wracają do rozgrywek po dwutygodniowej wymuszonej przerwie spowodowanej kwarantanną szkolną, po styczności z osobą zakażoną na Covid -19. Mecz był rozgrywany na boisku ,,Modrak” w Chojnicach, co też dla młodych piłkarzy z Bruskowa było możliwością gry na boisku o wymiarach, jednych z większych o syntetycznej nawierzchni po raz pierwszy. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia drużyny z Chojnic. Po rzucie wolnym wykonywanym z prawego skrzydła boiska w pobliżu pola karnego zespołu gości, do futbolówki zagranej w pole karne dochodzi J. Klauzo który strzałem głową, od 2 min. daje prowadzenie dla swojego zespołu. W 8 min. gracze Chojniczanki za sprawą indywidualnej akcji środkiem pola karnego K. Kula, podwyższają wynik na 2:0. Wydawało się, że ,,worek” z bramkami się rozwiązał, ale zespół z Bruskowa przetrwał trudne chwile i pierwsze stresowe minuty. Uporządkował grę w poszczególnych formacjach i pomimo widocznej w dalszym ciągu przewadze graczy gospodarzy, wynik do końca I połowy nie uległ zmianie. Druga odsłona meczu mogła trochę zaskoczyć przybyłych nielicznie kibiców gospodarzy, ponieważ gracze z Bruskowa przez dobrych parę minut nie ,,wypuszczali” zespołu gospodarzy z własnej połowy boiska próbując zniwelować niekorzystny rezultat spotkania. Porównując I połowę meczu do drugiej, można było zauważyć znacznie lepszą grę drużyny gości. Niestety, ale po jednej z kontr gospodarzy, futbolówka przypadkowo uderza w rękę K. Majewskiego w polu karnym i sędzia spotkania dyktuje rzut karny, który w 57 min. na gola zamienia J. Klauzo. Widać było, że ta bramka trochę podłamała ,,skrzydła” graczom z Bruskowa. W 63 min. bierną postawę środkowych obrońców, wykorzystuje F. Zych który popisuje się strzałem pod poprzeczkę z 17 metrów, podwyższając wynik spotkania na 4:0. Wydawało się, że ten rezultat spotkania nie zmieni się już do ostatniego gwizdka sędziego, ale niestety niespodziewanie błąd popełnia golkiper zespołu gości, któremu futbolówka niefortunnie ,,wyślizguje” się z rękawic po dośrodkowaniu w pole karne, a ,,prezent” wykorzystuje O. Piekarski, który w 69 min. ustala wynik spotkania na 5:0.

MKS Chojniczanka 1930 Chojnice – UKS GAP Bruskowo Wielkie 5:0 (2:0)

Strzelcy bramek: 1:0 2’ J. Klauzo; 2:0 8’ K. Kula; 3:0 57’ (rz.k.) J. Klauzo; 4:0 63’ F. Zych; 5:0 69’ O. Piekarski.

Skład Chojniczanki Chojnice: M. Piepiora, O. Piekarski, J. Klauzo, F. Zych, K. Kula, W. Wojewoda, A. Mateja, J. Maślanka, H. Pestka, W. Wojewoda, K. Szypryt, K. Chmara, K. Wąsik, Sz. Mrugalski, P. Suchowiecki.

Skład Bruskowa Wielkiego: H. Wolski, M. Ringwelski, K. Majewski, O. Gnich, B. Jezierski, B. Karbowiak, N. Giszka, K. Orynicz, Ł. Brzoska, F. Kowalski, D. Staranowicz, A. Segeń, B. Gołębiowski, Sz. Szymański, P. Kromp, J. Śmiechura.